Voltingen.com
Shadow

Nerede Akşam, Orada Sabah : Karavan

Günlük 250 TL (Nisan 2018 ) başlayan fiyatlarla kiralayabileceğiniz ve otomobil kullanmanıza izin veren B sınıfı ehliyetle rahatlıkla seyahat edebileceğiniz bir karavanla, sabah uyanacağınız yeri siz seçebilirsiniz.

Özellikle Avrupa’da yazın kurulan karavan kasabalarından, dağ turizmine kadar uzanan çok geniş yelpazede yaygınlaşmış bir tatil kültürü mevcut. Yılda 1 hafta, bilemediniz 10 gün kullanmak için denize sıfır arazilerin özel mülk haline getirilemediği gelişmiş ülkelerde önceleri bir zorunluluk, takip eden zamanda kadim bir kültür haline gelen karavancılık ülkemizde de her geçen gün biraz daha gelişiyor.

Toplu taşıma yerine kiralık bir karavanla seyahati tercih edenler yakıt, otoyol ve köprü geçişleri, kamp yeri kirası gibi ek giderleri karşılamak zorunda olsalar da, beraberinde getirdiği sabit bir yere bağımlı kalmama lüksü ile kısa sürede bir çok yer görmek gibi avantajları sebebi ile harika bir alternatif olduğunu kabul ediyor.

Karavan, yüksek sezon öncesi Mart, Nisan, Mayıs ayları ile sezon sonrası Eylül, Ekim ve Kasım ayları, kalıcı olarak yerleşeceği yeri tespit etmek isteyenler veya arsa/arazi bulmak için bir çok bölgede keşif yapmak zorunda olanların kullanabileceği bir yöntem olduğu gibi yaz tatilini gezip görerek geçirmek isteyenler tarafından da tercih edilebilir.

Gözden kaçırılmaması gereken en önemli noktalardan biri de; hem yatağınızı hem de yiyeceğinizi yanınızda taşıyabilmek, bilhassa yıllık izin kullanarak kısa süreli tatil yapan çalışanlara inanılmaz zaman kazandırıyor olması. Karavan seyahatlerinizde çevrenizi gezmeye devam etmek için otele dönerek ertesi gün tekrar yola çıkmak veya her hangi bir tesis bulunmayan noktadan sadece yemek yemek için merkeze dönmek zorunda değilsiniz.

Nereye giderseniz gidin, üreticiden direkt tüketiciye ulaşan yerel pazarlardaki taze sebze ve meyveleri saklayacağınız buzdolabınız, tuvalet ve banyonuz, yorulduğunuzda uzanacağınız yatağınız, dünyadan haberdar olmanızı sağlayacak televizyonunuz sizinle birlikte geliyor.

DenizUyandığınızda size günaydın diyecek manzarayı tercih edebilme özgürlüğü, yerli/yabancı diğer karavancılar ile kurulan dostluklar, yeni yakalanmış balığın balıkçı teknesinden mangalanıza yatay geçiş yapabilmesi, sabah duşunuzu Ege ve Akdeniz’in berrak sularında alabilmek ve istediğiniz yerde istediğiniz kadar zaman geçirebilmek, seçiminizi klasik tatil anlayışı yerine karavan seyahatinden yana kullanmanıza yol açacak bir kaç önemli unsur.

Tüm bunlar için yapmanız gereken tek şey, arama motorunda “kiralık karavan” sonucu karşınıza çıkacak firmalardan birisi ile iletişime geçmek.

Karavan Fotoğrafları: www.nazkaravan.com

Soru, düşünce, eleştiri ve önerileriniz yazılarımızı geliştirebilmemiz için önemli. Düşüncenizi aşağıdaki “Bir Yorum Yazın” alanına yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Voltingen

Voltingen