Voltingen.com
Shadow

Köye Yerleşmek İçin Zaman Planı

Şehirden köye geçiş hayalinizi gerçekleştirmek için doğru zaman, bazen çocuğunuz üniversiteyi kazandığı, belki de emekli maaşınızın bağlandığı gün.

Dün geç, yarın erken derken yıllar akıp gidiyor. Yarına çıkmaya senediniz yoksa elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. Bunun yanında alelacele alacağınız bir karar, doğru zamanda harika hissedeceğiniz koşulları en başından içinden çıkılmaz bir duruma getirebilir.

En çok merak edilen konu, küçük bir kasabada yaşamanın maliyeti…

Aslında bu da aynı zamanlama gibi kişiden kişiye, alışkanlıklara, beklentiye göre değişiklik gösteren bir konu. Köyceğiz Hikayemiz isimli youtube kanallarında bu konuda 2020 bilgilerini paylaşan çiftin köyde yaşamanın maliyeti konulu videolarını izleyebilirsiniz.

Mevzu şehirden köye göçmek olduğunda, tüm bileşenleri bir arada düşünün, Kanada’ya yerleşen İzmir’liye dönmemek için mümkünse böyle bir hayatı prova edebileceğiniz seçenekleri değerlendirin.

Zamanlama ile ilgili bugüne kadar okuduğumuz en doyurucu, gerçekçi ve sade yazı “Kariyerinizi Çope Atma Rehberi” yazı dizisi oldu. Özellikle kurumsal/global firmaların eğitimli beyaz yakalıları, bu yazı dizisini çok ilginç bulacaklardır.

Mesela doğaya yerleşerek tarım yapmak istiyorsanız, bu konuda gönüllüler arayan çiftliklere kısa-orta vadeli katılım sağlayarak bu hayatın beklentilerinize cevap verip vermediğini test edebilirsiniz. Aile bireylerinin her birinin en az sizin kadar bu hayatı istiyor olması da çok önemli bir etken. Bu aynı zamanda, köye yerleşeceğinizi duyan aile büyüklerinin karşı taarruzuna da ciddi bir kalkan oluşturacak.

Bir köye, yani kırsala yerleşmek sadece maddi veya manevi yeterlilik ile tek başına altından kalkılabilecek bir yaşam süreci değil. Kendinize sorun; alışkanlıklarınızdan ne kadarını şehirde bırakabilirsiniz, ne kadarını beraberinizde taşımaya niyetlisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Voltingen

Voltingen