Voltingen.com
Shadow

Pencereler

Karolajlı PVC Pencere

Doğa, köy derken pencere ve hatta belki kapılarda PVC doğramayı önermemiz pek şık olmayacağının farkındayız ancak, bir taraftan sürekli bakım zorunluluğunu ortadan kaldırması ve ısı yalıtımı özellikleriyle bütçeye katkısı, diğer taraftan son dönemde orjinal ahşap dokusundan ayırt edilemeyecek kadar başarılı üretilmesi nedeniyle biz tercihimizi PVC doğramadan yana kullandık.

Bu iş sırasında pencere altına konulacak mermerin kalınlığı, dokusu, rengi ve eğer pencere dış kenarına söve uygulanacaksa model ve genişliği, belirlemeniz gereken diğer konular olacak.

Pencere altı mermerin kış aylarında ısı kaybına yol açmaması için, içeriden dışarıya kadar tek parça yerine, iç ve dış parçaların birbirinden bağımsız olması tercih edilebilir. Dış mermerin saksı koymaya uygun genişlikte olması, özellikle bitki/çiçek sevenlerin gözden kaçırmaması gereken bir ayrıntı.

Tüm pencereler için, haşere ve kemirgenleri dışarıda tutacak kullanımı kolay açılır/kapanır sineklikler unutulmamalı.

PVC pencerelerinizin çift açılıma sahip olması, evde bulunmayacağınız uzun dönemlerde evin havalanması başta olmak üzere, bir çok konforu beraberinde getirecektir.

Kalitesiz PVC doğrama ve kaplamaların, özellikle yaz sıcaklıkları 40 derecenin üzerine çıkan sıcak bölgelerde, pencere/kapı kanatlarında sarkma, rüzgarda uğultu/ıslık ve koku yapacağı unutulmayarak, mümkün olduğu kadar kaliteli ve kurumsal marka ürünleri tercih edilmeli.

PVC pencerelerde ısı ve ses yalıtımı sağlayan çift katmanlı camlar kullanılabilir. Bu camların içinde en az 2 cm. çıta (karolaj) kullanılarak, köy evine uygun bir estetik yakalanabilir.

Soru, düşünce, eleştiri ve önerileriniz yazılarımızı geliştirebilmemiz için önemli. Düşüncenizi aşağıdaki “Bir Yorum Yapın” alanına yazarak bizimle paylaşırsanız seviniriz.

1 Comment

  • Adnan Ege

    Paylaşımlar için teşekkürler. Merakla gelecek yazıları bekliyoruz. Benzer bir ise yakın zamanda kalkisacak biri olarak ileride yorumlarımla katkı sağlamaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Voltingen

Voltingen